KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218269
nr 1521 8269
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 13 februari 2023
kl 19:04:10
1.500 kr
2.000 kr
3.000 kr
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel